ssl , https رایگان برای دامینه های ملی و بین المللی چاپ

  • ssl رایگان, ssl https رایگان همیشگی, نوار سبز رایگان مرورگر, https رایگان برای نماد دوستاره, اس اس ال مجانی, اس اس ال برای تمامی سایت ها, آموزش نصب کردن اس اس ال, free اس اس ال, ssl رایگان startssl, افزایش سئو, افزایش امنیت سایت, افزایش اعتماد به سایت, آموزش نصب کردن https سایت استارت اس اس, آموزش کامل نصب ssl روی سی پنل
  • 14

ssl رایگان

استفاده از ssl و سبز نمودن https سایتتان که در مرورگر نمایش داده میشود به حد زیادی در اعتماد کاربران شما و سئوی سایتتان تاثیر گذار است. در این مقاله نحوه استفاده از ssl سه ساله رایگان سایت startssl را که هم برای دامین های ملی و هم دامین های بین المللی استفاده میشود مورد بررسی قرار خواهیم داد.
اساس کلی استفاده از ssl بدین شرح است که ابتدا میبایست یک کد "csr" یا "key" یا هردوی آنها در برخی مواقع در سی پنل ایجاد و آن را در اختیار ارائه دهنده ssl قرار دهید سپس کد ساخته شده توسط سایت ارائه دهنده ssl را در سی پنل اضافه و آن را روشن نمایید.
حال که با روند کلی کار آشنا شدیم آموزش مربوطه را بررسی مینماییم
ابتدا از آدرس زیر وارد سایت استارت اس اس ال شوید و ثبت نام کنید:
https://www.startssl.com/SignUp
اطلاعات خود را به درستی وارد نمایید سپس ایمیل تاییدیه از جانب سایت برای شما ارسال خواهد شد که با کلیک کردن آن اکانت شما فعال خواهد شد.

https رایگان
حال از سی پنل هاست خود وارد شده و بر روی گزینه SSL/TLS Manager کلیک کنید. در صفحه باز شده از قسمت Certificate Signing Requests (CSR) بر روی Generate, view, or delete SSL certificate signing requests کلیک کنید. در صفحه جدید باز شده تمامی اطلاعات را به درستی وارد نمایید. همچنین میتوانید نام ساب دامین هایی که خواستار قرار گیری ssl بر روی آن هستید، را در کادر مربوطه وارد نموده و در آخر دکمه Generate را فشار دهید.
وارد پنل start ssl خود شوید (با کد یکبار مصرفی که به ایمیل شما ارسال میشود) و پلان free را انتخاب نمایید. در بخش بعدی اطلاعات خواسته شده را به درستی وارد کنید و در بخش آخر کد ساخته در سی پنل خود را در سایت start ssl کپی نموده و فایل های نهایی را دانلود. کنید.
در بخش بعدی میبایست فایل مربوط به سیستم عامل سرور خود را از فایل نهایی دانلود شده از سایت start ssl یافته و آن را از سی پنل آپلود کنید. (بیشتر سیستم عامل های سرورهایی که سایت های ایرانی در آن میزبانی میشوند از جمله هاست نیک وب آپاچی ست).

اس اس ال رایگان همیشگی
بدین منظور از SSL/TLS Manager وارد شده و از بخش Certificates (CRT) بر روی Generate, view, upload, or delete SSL certificates. کیک کنید و فایل ssl دریافتی از سایت start ssl را آپلود نمایید.
در مرحله آخر میبایست ssl نصب شده را فعال نمایید لذا از SSL/TLS Manager و از قسمت Install and Manage SSL for your site (HTTPS) بر روی گزینه Manage SSL sites. کلیک کنید. در صفحه جدید باز شده دامین خود را از کادر مورد نظر انتخاب و دکمه Autofill by domain را فشار دهید و پس از آن install certificate را انتخاب کنید تا ssl بر روی سایت شما فعال شود.
چند ساعت تا ست شدن https بر روی دامین شما زمان نیاز است پس صبور باشید.
https , ssl اچ تی تی پی اس و اس اس ال رایگان همیشگی

نکته مهم: پس از نصب نمودن ssl قابلیت https بر روی سایت فعال میشود اما هنگام باز کردن آدرس سایت در مرورگر قفل سبز نمایش داده نمیشود و در عوض آن علامت تعجب ظاهر میگردد.. این بدان معناست که https در سایت فعال است اما تعدادی آبجکت در سایت و یا در صفحه مورد نظر هستند که آدرس آنها همچنان از پروتکل http استفاده مینماید. همچون یک تصویر یا لینک.

برای اصلاح این مورد تمامی لینک های موجود در صفحه و یا سایت خود را از Http به Https تغییر دهید.
هم اکنون سایت شما با نوار سبز نمایش داده میشود که هم در زمینه سئو و هم در زمینه امنیت سایت شما یک مرحله ارتقا پیدا کرده است. جدا از آن باعث افزایش کاربرانتان نیز خواهد شد.

آیا این پاسخ مفید بود؟

« بازگشت