افزایش امنیت وردپرس چاپ

  • افزایش امنیت سایت, جلوگیری از هک, امنیت وردپرس, بالابردن امنیت وردپرس, امن کردن وردپرس, جلوگیری از خرابکاری در وردپرس, جلوگیری از اسپم, افزایش امنیت با نصب پلاگین وردپرس, پلاگین محدود کردن ورود وردپرس, پلاگین دیوار آتش وردپرس, پلاگین امنیتی, افزون های امنیتی
  • 4

 افزایش امنیت سایت وردپرس

بهترین افزونه ها و روش های امنیتی در این مطلب گردآوری شده است که به حد چشمگیری امنیت سایت وردرپرسی شما را افزایش خواهد داد و از اعمال خرابکارانه و نفوذ هکرها جلوگیری خواهد کرد:

افزونه ها و پلاگین های امنیتی

Google Captcha (reCAPTCHA) by BestWebSoft
این افزونه با قرار دادن تصویر امنیتی در صفحات ورود، ثبت نام، دیدگاه ها و نظرات و... امنیت سایت شما را در برابر  انواع حمله های خرابکارانه از جمله: تلاش های زیاد برای ورود، ارسال پیاپی کامنت و دیدگاه، ارسال پیاپی درخواست ثبت نام و... جلوگیری میکند

Limit Login Attempts
این افزونه تعداد تلاش های ناموفق برای ورود به محیط وردپرس شما را  تنظیم مینماید. برای مثال زمانی که شما تعداد تلاش را بر روی 3 قرار دهید و کسی قصد ورود با مشخصات ناصحیح به مدیریت را داشته باشدريال پس از 3 بار تلاش آی پی وی به مدت معینی مسدود خواهد شد.

All In One WP Security
این افزونه شامل امنیت دیتابیس، امنیت فایل ها، قرار دادن دیوار آتش، جلوگیری از ارسال اسپپم، اسکنر سایت و یافتن نقاط ضعیف، قرار دادن لیست سیاه و سفید (black list and white list) امنیت ورود و ثبت نام میشود و سایت شما را به حد چشمگیری در برابر نفوذ هکرها و اعمال خرابکارانه محافظت مینماید. همچنین از دیتابیس سایت شما به صورت منظم بک آپ تهیه مینماید تا در صورت بروز مشکل محددا قادر به بالابردن سایت باشید.

BulletProof Security
یکی دیگر از بهترین افزونه های ورودپرس BulletProof Security نام دارد. این افزونه شامل قابلیت های زیادی میشود اما مهم ترین قابلیت آن محافظت از سایت شما با استفاده از دستورات .htaccess است.

iThemes Security
این افزونه 30 راه محتلف را برای بالابردن امنیت سایت شما پیشنهاد میدهد و با راهکارهای آماده امنیت سایت شما را میسنجد. استفاده از این افزونه به شدت توصیه میشود.

Akismet
از بهترین افزونه های های وردپرس که به صورت پیش فرض روی بسته وردپرس شما قرار دارد. این افزونه از سیل دیدگاه ها و نظرات اسپم که توسط نرم افزار و برنامه های مختلف ارسال میشوند، جلوگیری میکند. برای نصب کامل این افزونه تنها کافیست تا با ثبت نام در سایت آکیسمت کد یکتای خود را دریافت و در افزونه قرار دهید.

روش های افزایش امنیت سایت وردپرس

شیوه ها و راه کارهای امنیتی

قرار دادن رمز بر روی پوشه مدیریت وردپرس به کمک ابزار سی پنل Password Protect Directories
آموزش قرار دادن رمز امنیتی به صورت کامل در این آدرس توضیح داده شده. قرار دادن رمز بر روی پوشه مدیریت وردپرس، سایت شما را به حد چشمگیری در برابر انواع حملات و نفوذهای مختلف بیمه و ایمن میکند.

تغییر دسترسی wp-config
پس از نصب تمام افزون های امنیتی و سایر افزون های مختلف وقت آن رسیده تا امنیت فایل مهم wp-confog.php سایت خود را تامین کنید. بدین منظور کافیست از گزینه مدیریت فایل وارد هاست خود شده و در مسیر سایت فایل wp-config.pho سایت خود را یافته و با راست کلیک کردن بر روی آن گزینه premession دسترسی به این فایل را محدود کنید. میتوانید دسترسی را بر روی 400 یا 640 و یا 644 قرار دهید. به هیچ وجه دسترسی این فایل را بر روی 777 قرار ندهید.

بک آپ گیری از سایت
بک آپ گرفتن از سایت مهم تریم مقوله در اداره یک سایت است. شما میبایست همیشه یک بک آپ از اطللاعات خود داشته باشید تا در صورت هک شدن، ایجاد مشکل فنی در سایت. از دست رفتن اطلاعات به هر شکل از روی سرور، سایت خود را مجددا بالا بیاورید. میتوانید برای بک آپ گرفتن از یک سرور بک آپ یا دانلود استفاده نمایید. آموزش کامل بک آپ گیری در این ادرس قابل دسترسی میباشد.

راه های مختلف دیگری برای افزایش امنیت سایت وردپرسی وجود دارد. در این مقاله سعی شد تا مهمترین افزونه ها و کارهایی که باید انجام دهید معرفی شوند.

آیا این پاسخ مفید بود؟

« بازگشت