افزونه های مهم و کاربردی وردپرس چاپ

  • افزونه های مهم وردپرس, افزونه های کاربردی, دانلود افزونه سریع کردن سایت, دانلود افزونه سریع کردن وردپرس, افزونه امنیتی وردپرس, افزونه کش وردپرس, دانلود افزونه وردپرس, دانلود افزونه سئو سازی وردپرس, سئوی حرفه ای وردپرس, آموزش نصب کردن آکیسمت, افزونه کپچا وردپرس, آموزش نصب کردن افزونه های وردپرس, دانلود افزونه سایت مپ وردپرس, , بهترین افزونه آمارگیر وردپرس
  • 3

افزونه های مهم و کاربردی وردپرس

پس از نصب وردپرس مهم ترین و کاربردی ترین پلاگین ها و افزونه های وردپرس که هر کاربری نیازمند آن خواهد بود معرفی میشود:

All In One SEO Pack

یکی از بهترین افزونه ها در زمینه سئو سازی وردپرس افزونه All In One SEO Pack میباشد. به کمک این افزونه قادر خواهید بود تا عنوان سایت وردپرسی خود را تغییر دهید و برای آن توضیحات اضافه کنید که این توضیحات در نتایج گوگل زیر عنوان صفحه شما نمایش داده خواهد شد. همچنین برای صفحه اصلی خود کلمات کلیدی قرار میدهید. از دیگر مزیت های این افزوهه به ویرایش و شخصی سازی عنوان های صفحات سایت میتوان اشاره کرد. همچنین این افزونه میتواند تا تنظیمات ویژه ای جهت درج نشدن برخی مطالب شما که تمایل به ایندکس نشدن انها دارید فراهم اورد.

Akismet

بهترین افزونه در خصوص اسپمرهای وردپرس افزونه Akismet یا آکیسمت است. این افزونه به صورت پیش فرض بر روی نسخه های جدید وردپرس نصب میباشد. تنها کاری که میبایست انجام دهید این است که در سایت افزونه ثبت نام و کلید منحصر به فرد خود را دریافت و در افزونه درج نمایید و دیگر نگران کامنت های اسپم و روبات های اسمپر نباشید زیرا این افزونه به صورت خودکار آن ها را تشخیص و به زباله دان انتقال خواهد داد. همچنین میتوان این افزونه را در زمره افزونه های امنیتی وردپرس قرار داد چرا که سایت شما گرفتار حملات گسترده اسپم شود این افزونه سایت شما را تجات خواهد داد.

Google XML Sitemaps

به جرات میتوان گفت که هر سایت وردپرسی نیاز به این افزونه خواهد داشت. افزونه Google XML Sitemaps با یک کلیک و تنها نصب کردن آن این قابلیت را به شما میدهد تا برای تمامی صفحات سایت خود سایت مپ ایجاد کنید. همچنین افزونه این قابلیت را داراست تا ارزش مطالب، تگ ها، برگه ها، دسته ها و ... را بر حسب عددی مابین 0.1 تا 1.0 قرار دهید و به گوگل بگویید که برای مثال تگ های شما ارزشمند تر از سایر مطالب شماست یا صفحه نخت سایت شما ارزش به مراتب بالاتری نسبت به سایر مطالب را دارد. نصب کردن این افزونه کلیدی و منحصر به فرد را فرامونش نکنید!

Limit Login Attempts

به کمک این افزونه قادر خواهید بود تا وردپرس خود را یک مرحله ایمن تر کنید. افزونه Limit Login Attempts قابلیت محدود کردن تعداد تلاش های ورود برای کاربران را محدود کند و در صورتی که یک کاربر بیش از حد تعیین شده جهت ورود به محیط مدیریت تلاش کند آی پی وی مسدود خواهد شد.

Google Captcha (reCAPTCHA) by BestWebSoft

Google Recaptcha
هر دو از بهترین افزونه های موجود در زمینه قرار دادن عکس امنیتی برای صفحات ورود، ثبت نام، ارسال نامه و ... میباشد. هسته اصلی این افزونه بر پایه Captcha گوگل نوشته شده و در عین سادگی و زیبایی بهترین افزونه در خصوص روبات شناسی/ جلوگیری از حملات کشف یوزرنیم و پسورد میباشد. پس دو افزونه ی دیگر از زمره افزونه های امنیتی وردپرس را با نام های Google Captcha (reCAPTCHA) by BestWebSoft و Google Recaptcha بررسی کردیم. نصب کردن هردوی این افزونه ها را از یاد مبرید.

WP Super Cache

یکی دیگر از بهترین افزونه های وردپرس WP Super Cache نام دارد. این افزونه به صورت چشمگیر و قابل توجه سرعت بارگذاری سایت شما را با تکنیک های مختلف و منحصر به فرد افزایش میدهد. در صورتی که تخصصی در زمینه کانفیگ کردن این افزونه ندارید، تنها کافیست آن را نصب و در صفحه اصلی افزونه تب Easy گزینه Caching On Recommended را انتخاب کنید تا افزونه با تنظیمات پیشفرض فعال گردد.

WP Statistics

به جرات میتوان گفت که قدرتمندترین افزونه آمارگیر در مخزن وردپرس افزونه WP Statistics نام دارد که توسعه دهنده های آن Greg Ross و Mostafa Soufi از کشور عزیزمان ایران هستند. این افزونه با محیطی گرافیکی و منحصر به فرد امار دقیقی از بازدید های زنده و در حال انجام سایت، تعداد بازادید های کلی سایت، تعداد بازدید های امروز و دیروز سایت، تعداد آی پی های جدید که از سایت بازدید کردند مربوط به روز گذشته و امروز، تعداد ورودی های موتورهای جستجو به صورت دقیق، تعداد مرورگرهای مختلف که از سایت شما بازدید کردند و... را به شما نمایش خواهد داد. همچنین این افزونه قابلیت نمایش آی پی بازدیدکنندگان و موقعیت جئوگرافیکی آن ها را به شما نمایش خواهد داد. این افزونه کاربردی را از دست ندهید.

Contact Form 7
یکی دیگر از افزونه هایی که ممکن است هرکاربری به آن نیاز داشته باشد افزونه Contact Form 7 است. به کمک این افزونه انواع و اقسام فرم های تماس را با قبلیت و ویژگی های شخصی سازی شده و تنها با چند کلیک برای خود بسازید و آن را در قسمت های مختلف سایت خود قرار دهید.

افزونه ها و پلاگین های کاربردی وردپرس
افزونه های یاد شده کاربردی ترین افزونه هایی ست که هر کاربر پس از نصب کردن وردپرس خود به آن نیاز خواهد داشت. با اینحال افزونه های مهم تر دیگری هم وجود دارند که نصب کردن آن ها حتی به مراتب مهم تر از افزونه های یاد شده هستند. افزونه های امنیتی که در آموزش های بعدی معرفی خواهند شد.

آیا این پاسخ مفید بود؟

« بازگشت